Wykusze w Apartamentach Korona

Wykusze w Apartamentach Korona są naprawdę wyjątkowe. Przeszklone ściany dają efekt przestrzeni a przy tym eksponują niesamowite widoki! Musicie koniecznie je zobaczyć:) Poniżej mały przedsmak. Narazie folia i rusztowania zasłaniają trochę widok, ale pobudźcie swoją wyobraźnię – naprawdę warto:)

20160809_084850

Same okna są bardzo przyzwoite.  Producent VIDOK z Rudny Małej. Mają dobry serwis (co jest ważne w późniejszym użytkowaniu). Dwuszybowe, sześciokomorowe okna PCV, profil aluplast ideal 4000, okucia roto-pro. Nawiewniki dostarczają dopływ świeżego powietrza w każdym pomieszczeniu, wentylacja grawitacyjna. Współczynnik przenikania ciepła 1.0. Dodatkowo w zestawach są łączniki dylatacyjne statyczne, żeby wszystko trzymało się kupy i nie chodziło – w końcu to cała ściana:) Dobra, tyle technicznego języka;P Dzięki Tomek:)) A po ludzku – są to naprawdę dobre okna z których będziecie zadowoleni. Widać że deweloper nie oszczędzał. Ba, nawet uszczelki w środku są dobrane pod kolor zewnętrznych framug:))

I jeszcze jedna istotna różnica w standardzie. W oknach balkonowych i tarasowych nie jest zrobiona podmurówka tylko ciepłe poszerzenia systemowe. Co to zmienia? Bardzo dużo. Te listewki są bardzo szczelne dzięki zainstalowanym w nich uszczelkom, które nie przepuszczają wody.  Podmurówka zachowuje się inaczej – przez cegłę czy zaprawę woda może się dostać do mieszkania.

Może chcecie się dowiedzieć coś więcej o izolacji? W końcu przeciekanie balkonów nie należy do rzadkości. Sprawdziłam. Na balkonach znajduje się potrójna izolacja – profilowe poszerzenia systemowe dźwigają okno na wysokość 10 cm.  Następnie jest robiona izolacja przeciwwilgociowa a na to wylewka. Na koniec wszystko jest smarowane farbą w płynie którą wywijają na okno żeby nie było przemakania z absolutnie żadnego zakamarka:)  Dopiero na końcu układane są płytki balkonowe gresowe antypoślizgowe mrozoodporne o antypoślizgowości r10. A zatem mamy 3 izolacje:

  1. poszerzenie systemowe – listewki na kliki z uszczelkami które zabezpieczają pomieszczenie przed wodą
  2. hydroizolacja z wywinięciem na ścianę boczną żeby wszystkie punkty styczne były zabezpieczone
  3. farba w płynie która uszczelnia całą płytę (wylewkę) plus taśma (kątownik) pomiędzy ścianą a wylewką (czy oknem a wylewką) żeby wszystko jeszcze raz uszczelnić

Na tarasach jest podobnie, tyle że tam mamy podwójną izolację: poszerzenie systemowe i hydroizolacje z wywinięciem – ludzkim językiem: czarne mazidło i siatka zbrojąca:) Sami widzicie – na podmakanie i przeciekanie nie ma szans:))) A to połowa sukcesu w kupnie mieszkania:)

Podsumowując to co na mnie robi wrażenie to fakt, że deweloper wyszukuje grunty perełki w świetniej lokalizacji i stawia na innowacyjność. To właśnie wykusze odróżniają tą inwestycję od poprzedniej (Apartamenty Royal)  Widać, że Korona jest wyzwaniem. To próba odkrycia ludzkich marzeń dotyczących domowej przestrzeni. Trafił w 10tkę:) Osobiście bardzo podoba mi się to rozwiązanie, wypatrzyłam już nawet idealne miejsce na swoje przyszłe biuro;P Musicie mi uwierzyć na słowo – widok zwala z nóg! A może ktoś z Was chce zobaczyć na żywo;)?

Dzwońcie do mnie:) 508 269 193

Magda

M14-III-PIETRO

 

PS Tynki i wylewki są wspaniale dosuszone, aż miło patrzeć:) Wysoka jakość materiału sprawia, że nawet gładzie są zbędne;)

 

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *