Wiosenna aranżacja balkonu dla maluchów – jak Wam idzie:)?

Robi się coraz cieplej i aż się chce wyjść na balkon/taras do słoneczka. Moje kwiatki doniczkowe zaliczyły już kąpiele słoneczne na balkonie, pora na młodą Kwiatkównę i jej przyjaciół:)

Z koleżankami zachodzimy w głowę jak urządzić balkon/taras żeby było bezpiecznie i wygodnie dla raczkujących maluchów. Wymyśliłyśmy, że karimaty i maty piankowe na podłogę będą idealnym rozwiązaniem. Wspaniale izolują od zimnych płytek (mata) a karimata ma służyć jako ‚zapchajdziura’ do luki jaka zostaje pomiędzy posadzką a barierką – prawdopodobnie przykleimy ją taśmą do barierki:)

Ja mam matę prince lionheart i nie zawaham się jej użyć – wprawdzie moja dziecina raczkuje już w tempie ekspresowym i utrzymanie jej na macie graniczy z cudem, ale na balkon w sam raz się nada. Dostałam ją od koleżanki i używam cały czas: http://allegro.pl/prince-lionheart-piankowa-mata-dwustronna-develop-i5950786134.html

Jeśli chodzi o mycie balkonu, to zaczynam od zamiatania pajęczyn z barierki, ścian i płytek, następne w kolejności jest mycie balustrady a na końcu mycie płytek. Pierwsze mycie jest dość  pracochłonne, bo balkon jest bardzo brudny. Wówczas biorę mopa (bardziej  zużyta wersja domowa:-)) moczę w gorącej wodzie z płynem (może być szare mydło/szampon/płyn do naczyń) a następnie NIE WYKRĘCAJĄC zmaczam delikatnie kawałek i przecieram kilkukrotnie, następnie płuczę mopa, wykręcam i wycieram. Jeśli płytki są bardzo zabrudzone, to można tę czynność kilkukrotnie powtórzyć. Jeśli są jakieś grubsze zabrudzenia, to zawsze można wziąć twardą szczotkę i trochę nią poszorować. Balkon najlepiej myć jak nie ma ostrego słońca, żeby woda tak szybko nie parowała, bo zostaną brudne smugi.

Osobiście zakupiłam do mycia balkonów specjalne płyny wraz z warstwami ochronnymi, natomiast myślę, że na czas raczkujących maluchów nie ma co się o nich rozpisywać.

PS Jak tylko z koleżanką urządzimy jej balkon, to na pewno zrobimy sesję zdjęciową;)

Na ten moment załączam zdjęcia z dzisiejszego mycia balkonu u mnie

 

Flower Power20160414_112925

 

 

2 komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *