Suszarka do naczyń – w półce czy na zlewozmywaku?

Gdzie najlepiej przygotować miejsce do suszenia naczyń? Nawet jak się ma zmywarkę, to naczynia potrafią po umyciu być mokre i trzeba je dosuszyć – co wtedy, gdzie najlepiej zorganizować taką przestrzeń, która nie będzie nam przeszkadzać?

Dość popularną metodą jest stworzenie miejsca w półce z obciekalnikiem – ja nie jestem fanem tego sposobu. Skoro w zmywarce (czyli przestrzeni zamkniętej) naczynia mają problem doschnąć, to to samo czeka je w półce. Skoro czegoś nie widać to i rzadziej się tam zagląda, sprząta, zbiera te naczynia do zera – czyli z założenia zawsze tam coś będzie. Jedynie od wielkiego święta obciekalnik będzie sprzątnięty.. Pomijam kwestię zapachu stęchniętej wody dla tych, którzy nie są fanami domywania obciekalnika.

Osobiście dosuszam naczynia na zlewozmywaku, ba czasem rozkładam ścierkę i robię to na blacie kuchennym w miejscu nad zmywarką. I tak mało tą część gospodaruje także jest idealna na takie dodatkowe czynności. Są na wierzchu, szybko dosychają i zaraz je zbieram i chowam wszystko do półki. W ten sposób pomimo, że wydzieliłam na to miejsce na wierzchu – to nie mam bałaganu. Jak mam troszkę więcej czasu to zaraz po myciu je wycieram i chowam – choć z czasem u mnie krucho jak u każdej mamy;)

Flower Power20160418_080928

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *