Sprzątanie kuchni

Żeby kuchnia wyglądała jak nowa, wystarczy mieć..więcej półek niż rzeczy:) Tak tak, to główna zasada która pomaga utrzymać porządek, nawet jak nie masz czasu albo jak dzieciaki non stop robią porządki w szafkach.
Wyobraź sobie że spodziewasz się gości i w ciągu kilku minut jesteś w stanie włożyć do szafek wszystko co znajduje się na wierzchu, oczywiście bez zbędnego układania:)
Najczęściej wizualnie bałagan tworzą:
– przyprawy: solniczka/pieprzniczka/cukierniczka i milion innych rzadko używanych słoiczków po pudliszkach, musztardzie itp w których znajdują różnego rodzaju specyfiki niezbędne w kuchni.
Moja rada: ja przechowuje wszystkie przyprawy w oryginalnych opakowaniach w półkach typu cargo (na zdj) Mam dwie półki cargo 20 cm po obu stronach piekarnika, jedną używam do przypraw sypkich, drugą na butelki i słoiczki bieżącego użytku typu olej, musztarda, miód, ocet.
20160410_230515
20160410_230537
Kuchnia
– szmatki i ściereczki:) Dobrze ich w kuchni mieć dużo, natomiast nie powinny być one widoczne na pierwszy rzut oka, bo nawet poskładane tworzą bałagan. Ja mam 3-4 ścierki które na zmianę używam, natomiast najczęściej używam  ściereczek uniwersalnych z Rossmana (firma Paclan, nazywają się Practi maxi) Używam ich na sucho jako śliniak, potem na mokro do kuchennych pomocy i na koniec zetrę coś z podłogi i do kosza. Na rolce jest 50 szt takich ściereczek, także starcza na długo a ja mam w kuchni zawsze świeżą, śnieżnobiałą szmatkę:)
 – Zasada: to co na wierzchu służy do ozdoby, wartość użytkowa ma wtórne znaczenie. Czyli jeśli coś wystawiamy na szafce to musi to pięknie wyglądać i nie gracić
Podsumowując im mniej tym lepiej, na codzień i tak non stop przygotowujemy coś na blacie kuchennym, więc go zajmujemy – nie ma więc sensu dodatkowo utrudniać sobie pracy i zagracać tą małą przestrzeń
Jeśli macie jakieś pytania/uwagi, piszcie śmiało;)
Flower Power

7 komentarzy

  1. ja też uważam, że lepiej mieć mniej rzeczy w kuchni na widocznym miejscu niż więcej. Jeśli mamy dużo rzeczy, to nawet jeśli są ładne i uporządkowane, zawsze dają wrażenie bałaganu.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *