Przechowywanie butów i kapci – gdzie je zostawiać?

Przechowywanie butów – przecież gdzieś to wszystko trzeba upchnąć. Ja w lecie chodzę ‚tylko’ w 3-4 parach balerinek naraz;P Do tego adidasy, buty na deszcz no i kapcie. Niby mało, ale jakby ktoś postawił te 7 par butów koło siebie, to w korytarzu nie ma przejścia. A do tego zostają jeszcze buty męża –  niechby ich było 2-3 pary to i tak robi się 10 par butów przy wejściu. I do drzwi się nie dostaniesz.. No i jaka metoda na to? Obecnie mam półkę w szafie przy wejściu przeznaczoną na buty, która wygląda tak:

20160426_113321

Wcześniej miałam zabudowany balkonik w którym przechowywałam buty w pudełkach.Wtedy na wejściu stawiałam tylko jedną pare w której chodziłam. Jak chciałam inną, to robiłam wymianę.

Podsumowując w korytarzu znajdowały się dwie pary butów: moje i męża;) Jak wyjściowe stały w korytarzu to kapcie były na nogach;P Ten system pozostał mi do teraz. Mam szafę na buty, a na zewnątrz  zostawiam jedną pare w której chodzę. Dotyczy to wszystko butów z bieżącego sezonu. Te zimowe trzeba gdzieś głęboko schować, bo nie ma sensu żebyśmy całe lato na nie patrzyli i żeby zajmowały nam miejsce w szafie podręcznej. Jak się uda, to czyszczę buty przez schowaniem, wówczas zima mnie nie zaskoczy:) Oczywiście, jeśli mamy plan zmienić buty na przyszłą zimę – to starych trzeba się pozbyć;)

Do szuflad chowam małe buty typu: balerinki, buty na obcasie, tenisówki – a w szafce wyżej buty gabarytowo większe. Jak buty już się nie mieszczą to znak, że muszę zrobić czystkę:) Teraz na przykład była czystka zimowa, bo niby tylko dwie pary więcej zimowych butów a już było za mało miejsca. Dobra rada: Jak w czymś nie chodzisz drugi sezon – daj komuś komu się przyda, lub sprzedaj/wyrzuć. I tu nie ma sentymentów – chyba że masz ekstra komórkę lokatorską i zbierasz buty dla potomnych;) PS. Młoda ma narazie wystawkę z butów na półce, bo jeszcze nie chodzi – jak zacznie to dostanie swoją szufladę;)

20160326_154033

Trzymam kciuki!

Flower Power

 

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *