Prasowanie męskich koszul

Jak Wam idzie w tym temacie? Ja prasuje bardzo dużo koszul mężowi, dlatego wprawa jest;) Mam cały system do tego – tzn.:

1. Najpierw prasuje kołnierzyk po stronie wewnętrznej (tej której świat nie widzi chyba że facet robi się na macho;)

2. Jeśli mamy koszulę z długim rękawem, to prasuje mankiety (to co jest naokoło nadgarstków..:) naokoło lecąc żelazkiem po stronie wewnętrznej koszuli

3. Teraz czas na cały rękaw: najpierw rozprasowujemy dolny szef ( wystarczy pare razy przeciągnąć po samym środku tego szwu) i na koniec układamy rękaw ‚normalnie’ i ruchem ‚od pachy do nadgarstka’ rozprasowujemy koszule

4. Po rękawach czas na górną część koszuli – ja zaczynam prasowanie od prawej górnej części, następnie prawa tylnia (plecy), środek z tyłu, lewa tylnia (plecy) i na koniec lewa przednia górna część koszuli. Od tego jak dokładnie rozprasujemy tutaj wszystkie zszyte części materiału zależy wygląd całej koszuli, także trzeba się przyłożyć – zakamarki są kluczowe;)

5. Pozostały już tylko 4 najdłuższe strony koszuli (od piersi do dołu) i zaczynamy kolejno od prawej strony koszuli, potem tył prawy, tył lewy i przód lewy.

Prasując koszule w tej kolejności unikniemy wracania do trudno dostępnych miejsc i robienia zaprasowań, szczególnie wkurzających na finiszu.. całość powinna Wam zająć nie dłużej niż 5 minut/1 sztukę..czas start:)

P.S. Pamiętajcie – piękne widoki przy prasowaniu są niezbędne;)

20160417_110516

 

Flower Power

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *