Po inwestycjach przyszedł czas na..piekarnik:) Jak go doczyścić

Tak tak, dobrze czytacie:)) Czyszczenie piekarnika, najlepiej takiego używanego  w wynajmowanym mieszkaniu. Otóż dostałam prośbę od Pauliny, żeby jej pomóc z tym cholerstwem, bo ręce opadają. Druga moja znajoma wysłała mi zdjęcie swojej blachy:)) z podpisem: „no moja droga, tego nie umiesz wyczyścić”:)

No mnie więcej nie trzeba mówić na zachętę – do dzieła:) Na początek naoczny dowód, że mój sposób zadziałał:

13454005_10153782675293920_1861671743_n

13453720_10153789290393920_1206407515_n

 

Co jest tajemniczym magicznym składnikiem który działa takie cuda?

 Są różne świństwa piankowe żrące do tego celu ale ja preferuje babcine metody. Namocz brud przed myciem, dużo łatwiej puści i dużo mniej się naszorujesz. Ja namaczam wlewając ciepłą wodę z płynem do mycia naczyń (używam Fairy lub Pur). Po namoczeniu weź gąbkę, sodę oczyszczoną i działaj:)) Jeśli te czarne plamy nie chciałyby puścić, nałóż więcej sody i dodaj sok z cytryny. Powinno zejść.

Taaadammm:)

Flower Power

16 komentarzy

 1. Wowo wygląda ta blacha jak po wypolerowaniu
  Po stokroć dzięki, jutro spróbuję u siebie, albo jeszcze dzisiaj 😀
  Taka się czuję ważna wymieniona we wpisie 😛
  aż chwaliłam się mężowi 😛 hehe
  Pozdrowionka

 2. Hehe też kiedyś szukałam informacji jak doczyścić piekarnik, większość informacji była w stylu; „kup nowy”, albo „ja 2x do roku doczyszczam za pomocą męża” -przyznam, że te obie metody działają, mój nawet rozkręcał żeby szybki w środku umyć ( nie wiedziałam że tak się da), ale dopuściłam inżyniera do mycia, a jak tu myć bez rozkręcania? 🙂 Ale spróbuje i tej metody, a działa ona tez na te przeklęte drutki ?

  1. Druty bardzo ubrudzone też wypadałoby jakoś namoczyć – na ukos postawić w kranie, polać wodą kilka razy i odczekać 5 minut. Ja szoruje druty drapaczką metalową, taką okrągłą:)) Tym najszybciej puszcza a że trzeba wykonać dużo małych ruchów to dla mnie jest najlepsza opcja;) Oczywiście do tego płyn do mycia naczyń się przyda a dla dużego zabrudzenia nieustraszona soda oczyszczona;))

   1. Dlatego ja tą blachę i drutki wsadzilam do miski z wodą, sodą i płynem, jak nie ma w domu takiej miski to może być wanna lub brodzik, jest potem motywacja żeby łazienkę też posprzątać 🙂

    1. Paulina, dobrze że o tym napisałaś:) Ja osobiście miałam stracha pisać o namaczaniu w wannie z obawy przed wyzwiskami:)))Ale tak, sama też stosuje tą metodę, nie tylko części piekarnika namaczam. Jak kwiatki chcę z kurzu spłukać to też w wannie (oczywiście zabezpieczam odpływ). Duuuużo rzeczy można myć w wannie:))

  1. Hej, no masz rację że blacha potrafi wyglądać dużo gorzej. Natomiast nie poddawałabym się tak z miejsca, może warto spróbować zdrowszej metody – w końcu piekarnik służy do obróbki jedzenia, które później trafia do naszego brzucha. Także czasem opłaca się trochę dołożyć pracy;)

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *