Komu, komu bo idę do domu??

Jeśli chodzi o kupno mieszkania, to generalnie ciężko trafić na dobrego dewelopera. Ja mam genialnego:) Natomiast z tego co widzę po znajomych, to strasznie się męczą – a bo to garaż podmaka, dach przecieka, tynki są mokre, balkon ma zły skos…aż mi słabo i źle jak to widzę. Moje wnioski są takie:

Wszyscy patrzą tylko na cenę za metr – żeby było jak najtaniej, żeby zaoszczędzić. Zamiast zastanowić się najpierw kto tak naprawdę oszczędza i na czym. Byłam już na kilku inwestycjach w Krakowie i pomimo że techniczna nie jestem, to widzę masę niedociągnięć. Na przykład rury z gazem idące na wierzchu po całym mieszkaniu albo budowanie z taniego pustaka, który nie będzie trzymał ciepła tak dobrze jak ceramika poryzowana. No dobra, tu pojechałam ze słownictwem ale tylko dlatego że wyryło mi się w pamięci jak usłyszałam co to cudeńko robi, a mianowicie trzyma ciepło w zimie a chłodzi w lecie;). A co z tynkami? Deweloperzy używają tanich tynków do wykończenia elewacji przez co na chwilę to ładnie wygląda, ale po kilku latach fundusz remontowy nam wzrośnie bo trzeba będzie budynek odmalować. A wystarczyło by użyć tynków silikonowych, które są trochę droższe i z wyższej półki, ale za to elewacja będzie wyglądać jak nowa przez długie lata.

No i tak mnie natchnęło żeby napisać Wam, co dla mnie w nieruchomości jest ważne, jakie nieruchomości ja polecam, które sama wybieram i dlaczego:) Kto wie, może ktoś z Was szuka mieszkania w Krakowie i zastanawia się co wybrać w gąszczu ofert? Jak już wspomniałam, ja już znalazłam miłość mojego życia porządnego, uczciwego dewelopera, który buduje z pasją i nie idzie na skróty. Woli dołożyć do inwestycji, bo jak sam twierdzi jakość zawsze wygra. A propos, taka ciekawostka: Czy wiedzieliście, że wykończenie nieruchomości w wyższym standardzie to koszt tylko 10% wyższy? Więc wytłumaczcie mi czemu niektórzy deweloperzy robią taką fuszerę?

Oto nieruchomość która ostatnio jest moim oczkiem w głowie, ciekawe czy ktoś rozpoznaje:))

timthumb2.php

A w tej mieszkam:

timthumb.php

I co, nie są piękne? Obie zostały wybudowane przez tego samego dewelopera

Kategoria w której wrzucam wpis o mieszkaniu, nie ma tytułu: kredyt do końca życia czy mieszkanie tylko INWESTYCJE. Dlaczego? Bo mieszkanie w dobrej lokalizacji wykonane z dobrej jakości materiałów (czytaj: dobrze wyglądające również za 15-20 lat) to strzał w 10tkę. Przy tak ważnej decyzji jak zakup mieszkania musisz kierować się również wartością dodaną jaką to za sobą niesie! Co zyskasz kupując mieszkanie oprócz kredytu;P? Czy w razie czego dasz rady go sprzedać korzystnie? Jaki jest plan zagospodarowania terenów wokół? Jakich sąsiadów sobie dobierasz? Stwierdzicie: to nie od Was zależy, ale ja twierdzę, że to nieprawda. Skoro kupujesz mieszkanie patrząc tylko na cenę za metr i nie sprawdzając nic innego, to nie ma szans, żebyś trafiła na samo doborowe towarzystwo. Nie zrozumcie mnie źle. Nie należę do osób, które lubią wydawać kasę na lewo i prawo.Natomiast to co najważniejsze, to nie cena tylko: lokalizacja (czy nie teren zalewowy, jaki plan zagospodarowania terenu wokół) , rodzaj materiałów z jakich wykonana jest nieruchomość, stan prawny działki i dewelopera (pozwolenia na budowę, zadłużenie, czy jest księga wieczysta na działkę zamiast użytkowania wieczystego itp) i ostatecznie cena.

To co, macie ochotę zgłębić temat? Nawet jak narazie Was to nie dotyczy, to uważam że warto poznać kryteria według których kupimy nasze wymarzone mieszkanie;) Od dziś będę wrzucać pomocne porady dotyczące zakupu mieszkania, są chętni?

Flower Power

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *