Jak doczyścić pralkę?

Ola zadała mi pytanie jak doczyścić pralkę, w szczególności szufladę na proszek z resztek płynu, proszku, osadu i pleśni. Stwierdziłam, że z Wami też się podzielę tą informacją – a co:)

Szuflada na proszek nieźle może dać popalić, Ola czyściła ją mleczkiem czyszczącym na starej szczoteczce do zębów. Generalnie jak szuflada jest przytwierdzona na stałe, to trzeba się z nią trochę pomęczyć i wówczas szczoteczka zda egzamin. Poradziłam Oli przepłukać szufladę wrzątkiem, żeby wszystko spłynęło do bębna a następnie żeby puściła pralkę ze ścierkami, dywanikami żeby wyczyścić bęben.

Zamiast szczoteczki można również użyć szczotki do czyszczenia butelek dla dziecka – oczywiście jak raz ją użyjemy do mycia czegoś w łazience, to niech tak już zostanie! Czasem nie myjcie nią więcej naczyń:) Trzeba mieć jedną osobną przeznaczoną do tego celu i już:) Tą samą szczotką pięknie czyści się gumę w pralce. Do mycia używam zazwyczaj płynu do naczyń i gorącej wody. Jak pralka jest pożółkła to można dodać jeszcze trochę sody. Jak jest zapach stęchlizny, to trzeba wlać płynu do prania i octu i puścić pralkę na godzinę z jakimiś ścierkami – niech się odkazi. I jeszcze jedno – po każdym praniu zostaw pralkę otwartą na minimum pół godziny – dzięki temu problem pleśni i zapachu stęchlizny zniknie sam:)

Zdradzę Wam jeszcze jeden mój sekret, otóż ja wszystkie płyny wlewam prosto do bębna obok prania.. Tak bardzo nie lubię czyścić szuflad że w ogóle ich nie używam;) Jeśli chcę dodać płyn do płukania, to leje go równocześnie z płynem do prania prosto do bębna:)

Dajcie znać jak Wam poszło, powodzenia!

20160724_221613

20160724_221604

Flower Power

2 komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *