Do posprzątnia

Umyć okna, podłogę, łazienkę(wannę, umywalkę, ubikację, fronty szafek), zetrzeć biurko, stół, blat w kuchni. Kwiatki podlałam. Można by jeszcze balkon umyć. I co wtedy? Co jak tyle nagle się nazbiera. A jest już tak późno, że wszyscy śpią i ty też marzysz żeby się położyć?

Czasem warto iść spać:) Jak nie masz siły i padasz, to idź spać.Daj sobie taką możliwość, nie jesteś maszyną i nie musisz robić ponad ludzkie możliwości jak w 99% przypadków. Chodzi mi o to, że rzadko, ale trafiają się dni kiedy trzeba umieć powiedzieć sobie dość. Odpocznij, idź spać z dzieckiem.

Ja wczoraj miałam taki dzień. Zostawiłam dosłownie wszystko. Jak nie ja. Kran w kuchni pełny, łazienka nieogarnięta po kąpieli, podłoga brudna, zabawki porozwalane, tyle że ostatkiem sił zmusiłam się do powieszenia prania. I co? I dzisiaj przez cały dzień również nie było kiedy ogarnąć – ale przynajmniej odespałam:)) I wieczorem jak mała poszła spać to wszystko nadgoniłam. Czasem są takie dni, że nie ma co robić na siłę, poczytaj wtedy książkę, pogadaj z mężem, usiądź i daj sobie 5 minut czasu bez stresu. Nie ciśnij tak bardzo, nie obwiniaj się że tyle jeszcze do roboty. To nie ucieknie. Najwyżej więcej się uzbiera, ale na bank nie zniknie;P Weź głęboki oddech, rozluźnij się, zastanów w tej gonitwie co byś chciała osiągnąć dalej, do czego dążysz, jaki jest Twój cel, jakie masz marzenia. Czy wszystko ma się kręcić wokół sprzątania i codziennych obowiązków? Oczywiście, że nie. Tak to jest zorganizowane u mam, że większość czasu spędzamy na ogarnianiu, gotowaniu, zakupach, pracy itp. Ale nie powinnyście nigdy myśleć, że na tym się świat kończy, że już nic więcej od życia nie powinnyście wymagać. Nadal każda z nas ma obowiązek się rozwijać i realizować swoje marzenia i plany. Dziecko niczego nie zabiera, tylko ewentualnie zwiększa poziom trudności w grze zwanej życiem:) Walcz o siebie szczęśliwą. Zadowolony rodzić, to szczęśliwe dziecko:))

 

Flower Power

20160616_172511

Jeden komentarz

  1. I to również moja filozofia 😉 Sprzątanie to ważna rzecz, porządek w domu świadczy o nas, ale nie na tym się świat kończy 😉 Czasem po prostu są ważniejsze rzeczy. A odłożone sprzątanie, prędzej czy później się nadrobi 😉 Najważniejsze żeby tak żyć aby móc tym życiem się cieszyć :):)

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *